Menu

PosadkaMatka

Blog młodej mamy

Jesteś super tato!

posadkamatka

Tatusiu...może o tym nie wiesz ale kocham Cię najbardziej na świecie. Jesteś moim autorytetem i w przyszłości chcę być tak duży/a jak Ty!

Oni sobie nie zdają sprawy ale z pewnością wszystkie dzieci potwierdzą. Nie jest tajemnicą, że poza matką, ojciec jest ważny tak samo. Dla matki zaś widok ojca czule tulącego swoje pociechy to ogromne szczęście i poczucie dumy.

Model ojcostwa typu zimny drań i nieczuły cham chyba już odeszły do lamusa, jesteśmy coraz bardziej świadomi, czasy się zmieniają, ludzie jak narzekali tak narzekają nadal ale nie ukryje się, że jednak jak się chce to można wszystko połączyć i poza wypłatą przynieść do domu coś więcej. Coś co jest najważniejsze - obecność. Czynną obecność. Minuta zabawy ojca z dzieckiem ma większą wartość niż godzina cichego przytakiwania.

Warto o tym pamiętać i pozwolić swojemu partnerowi na tą obecność w życiu dzieci. Choć musiałam do tego dojrzeć dziś mi nie przeszkadza, kiedy moje dzieciaki podrzucane lądują po sam sufit. Akceptuje losowo dobraną bluzkę ze spodniami od piżamy. Cieszę się, że jest. Cieszę się, że jest najlepszą wersją siebie i moje córki będą w przyszłości na tej wersji wzorować swoich przyszłych mężów. 

Żałuję tylko, że doszłam do tego dopiero kiedy ojciec w naszym domu stał się towarem deficytowym. Teraz doceniam i przypominam "naszemu" tacie częściej, że jest super! Jeśli i Ty zapomniałaś - nie zapomnij mocno przytulić dziś swojego męża i powiedzieć mu, że odwala kawał dobrej roboty! 

 

 

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Krystyna] *.wroclaw.dialog.net.pl

    Na pewno Ojciec w rodzinie jest bardzo ważny, rzecz w tym ,że ciągle wielu nie rozumie na czym to polega.
    Duże zależy od kobiet , które w ciekawy sposób ustawiają swoje małżeństwa nie licząc się w ogóle z dobrem dzieci niestety.

  • Gość: [Joanna] 46.20.58.*

    Wiele zależy od samych kobiet. Jakoś tak się dzieje, że narzekamy na facetów a jednocześnie poprawiając po nich każdy drobiazg nieświadomie ich dyskwalifikujemy w ważnej roli ojca.

© PosadkaMatka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci